وبلاگ چیست؟

وبلاگ از دو بخش وب(web) و لاگ (log) تشکیل شده است، تقریبا تمام کسانی که از اینترنت استفاده می کنند معنای وب را می دانند اما log کلمه ای است که ریشه یونانی دارد و در قرون وسطی دفتر گزارش کشتی ها را به این نام می شناختند. اما در دنیای رایانه لاگ فایل هایی است که تمام رویدادهایی که در یک کامپیوتر اتفاق می افتد را ثبت می کند

وبلاگ از دو بخش وب(web) و لاگ (log) تشکیل شده است، تقریبا تمام کسانی که از اینترنت استفاده می کنند معنای وب را می دانند اما log کلمه ای است که ریشه یونانی دارد و در قرون وسطی دفتر گزارش کشتی ها را به این نام می شناختند. اما در دنیای رایانه لاگ فایل هایی است که تمام رویدادهایی که در یک کامپیوتر اتفاق می افتد را ثبت می کند. 

در کل وبلاگ مانند یک دفترچه خاطرات است که شما یک سری مطالب را به صورت روزانه یا هفتگی و ماهانه درباره موضوعات مورد علاقه خود را به طور منظم در آن منتشر می کنید. در وبلاگ نیازی نیست که شما حتما نویسنده ماهری باشید حتی می توانید در آن عکس، فیلم و یا هرچیزی که دوست دارید و برای شما جذاب است انتشار دهید.

سئو،SEO،مدیریت محتوا،برندینگ،دیجیتال مارکتینگ

با توجه به این که وبلاگ در اینترنت نشر پیدا می کند برخی به آن یک رسانه اینترنتی می گویند اما وبلاگ را می توان بیشتر به عنوان یک نشریه اینترنتی به حساب آورد. در حال حاضر میلیون ها نفر از طریق بلاگ نویسی نوشته های خود را در تمام نقاط دنیا برای استفاده سایرین در اینتر نت گذاشته اند.

با توجه به اینکه  سرویس های تحت وب تقریبا تمام امکانات مورد نیاز وبلاگ را به صورت مجانی در اختیار شما می گذارند شما به جز هزینه اینترنت پولی برای وبلاگ پرداخت نمی کنید.

شاید از خودتان بپرسید تفاوت وبلاگ با وبسایت در چیست؟ 

وبلاگ در شروع کار در اصل رسانه ای بود که فقط جهت نوشتن خاطرات در دنیای وب استفاده می شد و به مرور زمان با پیشرفتی که حاصل شد جهت آموزش و اخبار یا قراردادن عکس هم مورد استفاده قرار گرفت. در کل می توان گفت که وبلاگ ها فقط اطلاع رسانی انجام می دهند و هیچ گونه خدمات آنلاینی را برای شما ارائه نمی دهند اما وبسایت برای ارائه خدمات و همچنین کاتالوگ های آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع تفاوت وبسایت و وبلاگ در شیوه کاری است که انجام می دهند.

1399/01/21   | 

پیوندها

آژمان|سئو,بهینه سازی سایت,سئوی سایت,بهبود جستجو

لینک های مهم

اپلیکیشن You Tube Music از این به بعد به طور پیش فرض برروی گوشی های با اندروید 10 نصب می شود

گوگلT یوتیوب موزیک را در آخرین نسخه اندروید گوشی ها قرار می دهد.